Sport w ZSZ Nr 1 i II LO - News: AREK KOSYK BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
AREK KOSYK BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W Adamowie na bardzo trudnej trasie w dniu 2 marca 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych, które jednocześnie były sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Bardzo dobrze na dystansie 3,5 km pobiegł Arkadiusz Kosyk, który zajął III miejsce.

Przegrał tylko z zawodnikami Żaka Biała Podlaska. Dla Arka był to pierwszy poważny start na zawodach przełajowych do którego w okresie ferii przygotowywał się na obozie zimowym w Szczawnicy z zawodnikami AZS UMCS Lublin i pod opieką byłego zawodnika Mechanika Dawida Wysokińskiego. Wyjazd na ten obóz w dużej części sfinansowało Nadleśnictwo Sobibór, dzięki życzliwości Nadleśniczego Andrzeja Milaniuka, oraz sami rodzice Arka. Przed nim 23 marca start w Kwidzyniu na Mistrzostwach Polski na dystansie 3km. Na tych zawodach startowali i inni zawodnicy MKS „Mechanik” Włodawa. Dobrze pobiegła wśród młodziczek Agata Wereszczyńska na dystansie 2 km zajmując 16 miejsce. W punktacji klubowej Mechanik zajął 6 miejsce. Zarząd klubu dziękuje dyrekcji ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie za udostępnienie transportu na zawody