· Linki
· Kontakt
· Archiwum
AREK KOSYK I ŁUKASZ OLESIEJKO NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE
Dużym sukcesem zakończył się start uczniów Modrzewiaka w finale wojewódzkim ligi lekkoatletycznej, która przeprowadzona była na niedawno wyremontowanym stadionie AWF w Białej Podlaskiej z udziałem 12 najlepszych szkół z województwa lubelskiego w kategorii dziewcząt i chłopców. Bieg na 1500 m wygrał Arkadiusz Kosyk pokonując bardzo dobrych zawodników z Agrosu Zamość, Znicza Biłgoraj, Żaka Biała Podlaska, AZS UMCS Lublin i Startu Lublin. W pchnięciu kulą 6 kg najlepszym okazał się Łukasz Olesiejko, który również pokonał kilku dobrych zawodników z w/w klubów. Inni uczniowie ZSZ Nr 1 i II LO zajmowali dalsze miejsca, ale w każdej konkurencji bardzo ambitnie walczyli i  bili swoje rekordy życiowe. W większości startujących szkół uczniowie trenują codziennie w klubach lekkoatletycznych, a nasi uczniowie z wielu przyczyń takich możliwości nie mają, dlatego nie zajmują medalowych miejsc. Drużynowo dziewczęta Modrzewiaka zajęły XI miejsce uzyskując 1065 pkt., a punkty dla szkoły zdobyły: Ignatiuk Sandra, Kamila Pawluk w biegu na 100m, Kryjak Magdalena, Mocior Karolina w biegu na 400m, Nahuluk Izabela, Aleksandra Zielińska w biegu na 800m, Dorota Książek, Flisiak Anna w skoku w dal, Błaszczuk Lidia, Niedźwiecka Julia w pchnięciu kulą. Ich szkolni koledzy zajęli drużynowo VIII miejsce uzyskując 1163 pkt., a punktowali: Piotr Skoczelas, Damian Kasprzak w biegu na 100m, Mateusz Chwedoruk, Urbanowicz Kamil w biegu na 400m, Patryk Błaszczuk, Arkadiusz Kosyk w biegu na 1500m, Damian Trzeciak, Paweł Wójcik w skoku w dal, Łukasz Olesiejko, Piotr Kubiak w pchnięciu kulą. Naszym uczniom marzy się prawdziwa tartanowa bieżnia lekkoatletyczna, o którą mogą ubiegać się władze samorządowe w ramach rządowego projektu pt.” Orliki lekkoatletyczne” z bieżną okólną 200 m. Nauczyciele wychowania fizycznego z Włodawy i powiatu włodawskiego nie posiadają stadionu do organizowania zawodów lekkoatletycznych.